• +48 884 342 159
  • pn-pt: 9 - 17

Biuro wirtualne – dlaczego warto?

Dlaczego warto mieć inny adres rejestracji firmy niż domowy?

Jednym z podstawowych elementów w przypadku zakładania nowej działalności gospodarczej jest podanie adresu firmy.

Ze względu na chęć zminimalizowania kosztów, wiele osób decyduje się na zarejestrowanie jej na swój adres domowy. Warto jednak nadmienić, że “siedziba firmy” nie jest jednoznaczna ze stałym miejscem wykonywania działalności przedsiębiorcy. Dlaczego zatem warto jest mieć inny adres rejestracji firmy niż domowy?

Adres rejestracji firmy - jaką informację podać?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, spółki handlowe, fundacje, stowarzyszenia oraz freelancerzy wykonujący pracę zdalną, zakładając firmę stają przed poważnym problemem związanym z podaniem jej adresu do rejestracji firmy.

Pomimo że najprostszym rozwiązaniem jest podanie adresu domowego, coraz więcej osób rezygnuje z tego rozwiązania.

Powód ku temu jest prosty – tego typu dane podawane są do wiadomości publicznej, z łatwością można znaleźć je w Internecie, co nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących swoją prywatność.

W przypadku, gdy przedsiębiorca posiada inną nieruchomość, swoją firmę może zarejestrować właśnie w tym miejscu, ponieważ poprzez stwierdzenie “siedziba firmy” nie rozumie się miejsca, w którym faktycznie wykonywana jest praca. Jeśli jednak nie posiada jej, może zdecydować się na alternatywne rozwiązanie.

Wirtualny adres firmy

Jednym z najlepszych sposobów, który zyskuje coraz większą popularność jest wynajem adresu rejestracji działalności.

Na to rozwiązanie decydują się nie tylko klienci indywidualni chcący chronić swoją prywatność, ale także firmy, które nie chcą powiązać działalności z wyłącznie jednym miejscem.

Skorzystanie z oferty wirtualnego biura polega na udostępnieniu przez istniejącą już firmę swojego adresu, aby przedsiębiorca go nieposiadający mógł legalnie prowadzić własną działalność – w szczególności tę, która nie wymaga przyjmowania klientów.

Jakie usługi obejmuje oferta wirtualnego biura?

Korzyści płynące ze skorzystania wirtualnego biura zależą od pakietu, na który zdecyduje się przedsiębiorca.

Podstawowe usługi, które są oferowane to m.in.:

  • Uzyskanie adresu do rejestracji działalności oraz adresu do korespondencji;
  • Otrzymywanie powiadomień o poczcie lub przekazywanie jej do właściciela;
  • Możliwość wykonywania podstawowych czynności biurowych – drukowanie, skanowanie, itp.

Wirtualne biura świadczą także inne usługi dodatkowe, np. przechowywanie dokumentów lub możliwość wynajmu sali konferencyjnej.

Ile kosztuje prowadzenie wirtualnego biura?

Całkowity koszt uzyskania adresu do rejestracji firmy zależy od kilku czynników, m.in. wielkości miasta – analogicznie, ceny będą różnić się w Warszawie (w woj. mazowieckim) oraz w Gorzowie Wielkopolskim (w woj. lubuskim).

Niemniej jednak, będzie on niższy niż prowadzenie fizycznego biura.

Poznaj naszą ofertę na prowadzenie biura wirtualnego.