• +48 884 342 159
  • pn-pt: 9 - 17

Czym jest fulfillment?

Fulfillment - wprowadzenie

Decydując się na otwarcie sklepu internetowego, stoimy przed mnóstwem wyzwań i problemów do rozwiązania.

Jest to niewątpliwie niełatwe i czasochłonne przedsięwzięcie, które należy dobrze zaplanować i zorganizować. Na szczęście już na początku naszej drogi ze sprzedażą internetową możemy skorzystać z kompleksowych rozwiązań, które znacznie ułatwią nam pracę i usprawnią logistykę firmy. Mowa o usługach zwanych fulfillmentem, które polegają na przekazaniu działań logistycznych zewnętrznej firmie.

Czym jest fulfillment?

Fulfillment to kompleksowa usługa logistyczna świadczona przez firmę zewnętrzną na rzecz firmy prowadzącej sklep internetowy. Podstawowymi elementami usługi fulfillmentu jest magazynowanie asortymentu sklepu internetowego, kompletowanie zamówień oraz wysyłka towarów do klienta docelowego

W wielu przypadkach możliwe jest również rozszerzenie usługi fulfillmentu o obsługę reklamacji, czy zwrotów.

Decydując się na fulfillment będziesz w stanie w pełni poświęcić się promocji sklepu, jego rozwojowi oraz zdobywaniu nowych klientów, bez zaprzątania sobie głowy kwestiami logistycznymi. Skoncentrowanie się na tych celach z pewnością pozwoli to na szybkie zwiększenie sprzedaży. 

Kiedy fulfillment się opłaca?

Fulfilment to świetne rozwiązanie dla średnich i małych sklepów internetowych, jak i również dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym biznesie.

Rozwiązanie to sprawia, ze nie musimy wynajmować własnej powierzchni magazynowej, oraz zatrudniać pracownika, który zająłby się całym procesem logistycznym.

W zamian decydujemy się na usługi firmy, która specjalizuje się w wysyłce, magazynowaniu, zwrotach, oraz reklamacjach, więc możemy mieć pewność, że procesy logistyczne przebiegną profesjonalnie i szybko.

eBay, Amazon, Hood cyz własny sklep internetowy?

Sprzedaż przez popularne portale internetowe to bardzo dobry i skuteczny sposób na dotarcie do klientów docelowych. Kluczem do sukcesu może okazać się wyróżnienie aukcji oraz kompleksowa promocja sklepu internetowego.

magazyn do wynajecia

Gdzie magazynować?

W przypadku większych sklepów internetowych własny magazyn i zatrudnienie pracowników zajmujących się procesem logistycznym może być bardziej opłacalne. Jeśli zdecydujemy, że sami pragniemy zająć się całym procesem magazynowania i wysyłki powinniśmy rozejrzeć się nad powierzchnią magazynową pod wynajem. Ważne, by wynajęty obiekt był dobrze skomunikowany i pozwalał na efektywne magazynowanie asortymentu sklepu internetowego.

Sprzedaż do Niemiec

Decydując się na usługi fulfillmentu świadczone przez profesjonalną firmę zewnętrzną możesz bez obaw rozszerzyć działalność i wysyłkę towarów na nowe rynki. Wysyłka do innych krajów UE, takich jak Niemcy czy Włochy, nie powinna być problemem. Nowe rynki zbytu to większe możliwości oraz perspektywy na rozwój biznesu.

Szukasz oferty na usługę fulfillmentu?

Jeśli intersujesz się rozwiązaniem opisanym powyżej skontaktuj się z nami.

Mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży internetowej i posiadami odpowiednie magazyny przy granicy polsko-niemieckiej, żeby tą usługę profesjonalnie zrealizować.