• +48 884 342 159
  • pn-pt: 9 - 17

Sprzedaż wysyłkowa do Niemiec i Europy Zachodniej – jak zacząć?

Jak zacząć sprzedawać przez internet do Europy?

Nieodłącznym elementem rozwoju każdego przedsiębiorstwa jest ekspansja na rynki w innych krajach.

Często jednak właściciele firm nie wiedzą jak przeprowadzić ten proces w sposób skuteczny.

Jeśli interesujesz się tematem sprzedaży wysyłkowej do Niemiec i Europy Zachodniej – trafiłeś w idealne miejsce.

W tym poradniku dowiesz się gdzie możesz uzyskać fachową pomoc w kontekście pełnej obsługi sprzedaży Twoich produktów za granicą.

Dlaczego warto sprzedawać do Niemiec?

Istnieje kilka znaczących korzyści związanych ze sprzedażą swoich produktów na terenie Niemiec.

  • Po pierwsze – kraj ten znajduje się bardzo blisko Polski. W związku z tym zdecydowanie łatwiej jest kontrolować proces obsługi sprzedaży.
  • Po drugie, rynek niemiecki stanowi miejsce, w którym zdecydowanie łatwiej jest rozwinąć sprzedaż na kolejne kraje europejskie. Jeśli zależy Ci na większej ekspansji – powinieneś zainteresować się tematem podbicia niemieckiego rynku.

Pełna obsługa sprzedaży za granicę - od czego warto zacząć?

Z uwagi na coraz większe zainteresowanie sprzedawców, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tzw. fulfillment, czyli kompleksową obsługę sprzedaży na obcym rynku.

Wybierając sprawdzone przedsiębiorstwo, posiadające w swych szeregach nie tylko specjalistów, ale także prawników, możesz liczyć na szybki rozwój Twojej firmy na rynku ościennego Państwa. Współpraca ze specjalistyczną firmą gwarantuje sprzedawcy następujące korzyści:

  • Możliwość wynajęcia przestrzeni użytkowej na terenie innego państwa,
  • Specjalistyczną opiekę prawną,
  • Atrakcyjną cenę wynajmu,
  • Pomoc logistyczną i merytoryczną.

Otwieranie się na rynek niemiecki jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli korzysta się z pomocy specjalistów. Wynika to nie tylko z konieczności przystosowania marketingu na potrzeby odbiorcy z nowego państwa. Legalna sprzedaż produktów jest okraszona licznymi przepisami prawnymi, które mogą stanowić nowość dla początkującego sprzedawcy.

Korzystajż z usług firm oferujących fulfillment można oczekiwać kompleksowej obsługi również w tym zakresie.

Sprzedaż do Niemiec - gdzie magazynować produkty?

Sprzedawcy zainteresowani ekspansją swoich produktów na rynek niemiecki powinni zwrócić uwagę na położenie przestrzeni magazynowej.

Obecnie najlepszym rozwiązaniem są miejscowości oferujące szybki transport do Niemiec, jak chociażby Gorzów Wielkopolski.

W tej miejscowości można znaleźć wiele ofert wynajmu hal magazynowych w atrakcyjnych cenach. Warto więc rozpocząć poszukiwania od tej okolicy.

Sprzedawanie produktów i usług na nowy rynek jest procesem skomplikowanym i wymagającym odpowiednie wiedzy.

Korzystając z usług firmy fulfillmentowej sprzedawca może liczyć na kompleksową obsługę całego procesu, a także sporą oszczędność czasu. Warto więc zdecydować się na tego typu współpracę.

 

Jeśli masz pytania lub chciałbys dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami.